fbpx
O Nas 2023-10-19T08:49:05+02:00

O nas

FizjoCare
to gabinet tworzony z pasją.

Rozległa wiedza i doświadczenie nabyte w trakcie odbywania tysięcy godzin szkoleniowych oraz praktyki, pozwoliły nam stworzyć zgrany zespół i wypracować skuteczne techniki leczenia. Nieustannie kształcimy się dla Was i podnosimy swoje kwalifikacje na coraz wyższy poziom, by stawić czoła najcięższym przypadkom klinicznym.

FizjoCare
to podejście holistyczne.

Zamiast skupiać się jedynie na dolegliwościach bólowych pacjenta, staramy się dotrzeć do głównej przyczyny zaistniałego problemu.W podejściu holistycznym ciało, umysł, emocje i dusza stanowią jedność, dlatego zaangażowanie pacjenta w proces leczenia jest kluczowe w walce z chorobą. Skupiamy się na naturalnych procesach leczenia, podczas których terapeuta ma wspomagać organizm, by leczył się samoistnie.

FizjoCare
to trafna diagnoza.

Ogromną wagę przykładamy do precyzyjnej diagnostyki, bez której ciężko zrozumieć dolegliwości pacjenta. Dlatego współpracujemy z innymi profesjami medycznymi, żeby dokonać jak najlepszego rozpoznania oraz ustalić wspólny plan leczenia.

FizjoCare
to miła atmosfera.

Poprzez pełne zrozumienie problemu pacjenta podczas leczenia terapeutycznego, a także bliski kontakt, jesteśmy pewni, że proces leczniczy zachodzi jeszcze szybciej i skuteczniej.

FizjoCare
to przede wszystkim terapeuci,

Pełni energii i pasji zawodowej, dzięki którym są gotowi każdego dnia na podejmowanie terapeutycznych wyzwań. To osoby nie tylko o otwartych umysłach i sercu, ale też pełne empatii, która sprawia, że każdy pacjent który trafia do naszego gabinetu czuje się tu bezpiecznie i komfortowo. Doceniając Wasze zaufanie i mając świadomość jak ważne jest zdrowie i związany z nim komfort życia, dobiorą indywidualny plan terapii i rehabilitacji, dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Michał Sieczkarek

Magister, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku fizjoterapia oraz Medycznego Studium Zawodowego im.prof. St. Liebharta na kierunku technik masażysta. Student renomowanej szkoły Akademii Osteopatii w Krakowie na kierunku osteopatia. Ukończone liczne szkolenia m. in.:

  • Fascial Distortion Model (FDM) prowadzący Stefan Anker,
  • Manipulacja powięzi wg L. Stecco, prowadząca J. A. Day,
  • Medyczny trening terapeutyczny, cz. I i II, prowadzący L. Thue,
  • Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich wg dr J. Ciechomskiego,
  • Interdyscyplinarne leczenie stawów skroniowo-żuchwowych, prowadzący M. Schulte,
  • Przywracanie równowagi mięśniowo-powięziowej z wykorzystaniem technik mobilizacji i tapingu,
  • Kregosłup – osteopatyczna diagnostyka i leczenie prowadzący D.O. Bogusław Mazur,
  • Suche igłowanie prowadzący Sławomir Mokrzycki,
  • Osteopatyczne podejście do zaburzeń psychosomatycznych prowadzący D.O. Jakub Stępnik,
  • Viscerosomatic Integration and Osteopathy prowadzący Prof. Dr Frank Willard PhD, D.O.

Prace zawodową rozpoczynał w klubie futbolu amerykańskiego „Tytani Lublin” oraz w Stomatologicznym Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Współpracowal z juniorskimi reprezentacjami Lubelszczyzny na szczeblu Mistrzostw Polski oraz I ligowym klubem futsalu „UMCS Lublin”. Zdobywał cenne doświadczenie w Ekstraklasowym „Górniku Łęczna”.

Człowiek dla którego praca jest jednocześnie pasją. Miłośnik globalnego spojrzenia na pacjenta i na jego problemy. Twierdzi, że większość objawów z którymi pacjenci się do niego zgłaszają są wynikiem kompensacji organizmu w wyniku urazów bądź przeciążeń doznanych w przeszłości, nawet bardzo dalekiej.

Prywatnie związany ze sportem, przede wszystkim piłką nożną. Ponadto współpracuje jako fizjoterapeuta z klubem futbolu amerykańskiego „Tytani Lublin” i pracuje w Specjalistycznym Gabinecie Lekarskim „Aspen Medical”.

Certyfikaty i dyplomy

Łukasz Piszcz

Absolwent studiów magisterskich Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, na kierunku fizjoterapia. Uczestnik wielu renomowanych szkoleń:

  • Kręgosłup – Osteopatyczna diagnostyka i leczenie (wg. B.Mazur)
  • Stawy obwodowe – Osteopatyczna diagnostyka i leczenie (wg. B.Mazur)
  • Manipulacje Powięzi – Fascial Manipulation (wg. Stecco)
  • Techniki energizacji mięśni cz. I (wg. J.Ciechomski)
  • Kinesiologytapeing – podstawowy
  • Anatomia palpacyjna (wg. M. Fluder)
  • Suche Igłowanie – Dry Needling Integrated (wg. P. Naporski)

Pierwsze zawodowe kroki stawiał będąc jeszcze na studiach, podejmując pracę w Zespole Ośrodków Wsparcia, placówkach które kompleksowo niosą pomoc osobom starszym. Ta praca nauczyła go empatycznego podejścia do pacjenta oraz dogłębnego spojrzenia na problemy z jakimi borykają się ludzie na przestrzeni kilkudziesięciu lat swojego życia.

W pracy największą satysfakcję sprawia mu niesienie pomocy i uwalnianie swoich pacjentów od ich codziennych dolegliwości bólowych. Dzięki obszernej wiedzy wyniesionej z licznych szkoleń, w swojej terapii kieruje się kompleksowym spojrzeniem na dolegliwości pacjentów i leczeniem przyczyn powstałych dysfunkcji, a nie tylko „zaleczaniu” objawów.

Współpracuje z klubem futbolu amerykańskiego „Tytani Lublin”

Prywatnie, miłośnik podrózowania i „odkrywania nowych lądów”.

Sławek Świeca

Magister fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Krakowie. Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń oraz konferencji, tj.

  • Kręgosłup – Osteopatyczna diagnostyka i leczenie (wg B. Mazur)
  • Anatomia palpacyjna (wg M. Fluder)
  • Masaż tkanek głębokich (Projekt Masaż)
  • Rehabilitacja sportowa (Polski Instytut Fizjoterapii i Sportu)
  • Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich – techniki energizacji mięśni część I i II (wg J. Ciechomski)
  • Konferencja Medyczno – Sportowa PZPN dla lekarzy i fizjoterapeutów
  • Międzynarodowa Konferencja Sportowa „Najnowsze trendy i metody w procesie przygotowania motorycznego” (Wisła Kraków, TB Poland)

Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w, wówczas, Ekstraklasowym klubie „Górnik Łęczna” Z klubem związany od czterech sezonów, obecnie jako szef sztabu medycznego pierwszej drużyny.

Dzięki doświadczeniu zawodowemu i uczestnictwu w licznych szkoleniach doskonale radzi sobie ze sportowcami, pacjentami ortopedycznymi i neurologicznymi.

Swój zawód traktuje jako pasję i czerpie satysfakcję z niesienia pomocy swoim pacjentom.

W życiu prywatnym miłośnik sportu, w szczególności piłki nożnej oraz żużla